İdaremizde “Yangın Eğitimi ve Tatbikatı” gerçekleştirildi.
 
 
6331 sayılı İş Sağılığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde  “Acil Durum Planı” gereği Kurumumuzda oluşturulan  Acil Durum Ekipleri’ne yönelik olarak  İl Özel İdaresi toplantı salonunda,  23.02.2017 tarihinde saat 09.00-11.00 arasında “Yangın Eğitimi ve  Tatbikatı”  konulu eğitim   gerçekleştirilmiştir.
“Esanadolu Yangın Söndürme & Güvenlik Sistemleri  İthalat İhracat Sanayi Ticaret Ltd. Şti“  ile Kurumumuz arasında yapılan ”Yangın Söndürme Cihazları Yeni Alım, Bakım ve Dolum” sözleşmesi  gereği gerçekleştirilen  ve  söz konusu Şirket temsilcileri tarafından verilen eğitimde  ilk olarak    yangın ile ilgili temel bilgileri içerin  sunum gerçekleştirilmiştir.   
 
 “Yangınla Mücadele Ekibi”,   “Arama ve Kurtarma Ekibi”,  “Tahliye Ekibi”  ve  “İlk Yardım Ekip”leri  içinde  yer alan personel ile diğer istekli personelinde katıldığı eğitim,  daha sonra İl Özel İdaresi sahası içinde, açık alanda  personelin de fiilen katılımı ile  yangın söndürme tatbikatı yapılmak suretiyle  devam etmiştir.
 İdaremiz İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Ali KELEŞ  ve İşyeri Hekimi Dr. Alkan ÖNCÜ koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim ve tatbikat,  sonrasında katılımcı personelin soru ve cevapları  ilgili  Şirket  temsilcileri  tarafından  cevaplandırılarak,  başarı ile sonuçlanmıştır.
 
 
 
 
 
 
 
 
İSAY2 Galeri