DÖRTDİVAN İLÇESİ ÇARDAK  KÖYÜ YENİ YERLEŞİM ALANI İMAR PLANI ONAYLANDI.
 
 
        Bolu İli, Dörtdivan İlçesi Çardak Köyünde, İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğümüz tarafından yaklaşık bir yıldır çalışmaları sürdürülen yeni yerleşim alanına  ilişkin 442/3367 Sayılı  Köy Kanunu kapsamında hazırlanan imar planı Bolu Valiliği tarafından onaylanarak köy ilan panosunda askıya çıkartıldı.
 
        İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünde görevli Harita Teknikeri Havva AYHAN tarafından işlemleri yürütülmekte olan çalışmalar  neticesi hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı  Köyü Muhtarı Selvet DOĞANGÜN’e  tebliğ edilerek köy ilan panosunda bir ay süre ile askıya çıkarıldı.
 
        İlan işlemlerinin tamamlanmasının ardından parselasyon işlemleri yapılarak tapuların çıkarılması neticesinde köyde bulunan  hak  sahiplerine Köy Kanunu kapsamında verilecek olan konut parselleri Dörtdivan İlçesine bağlı ÇARDAK Köyünün yerleşim alanı ihtiyacını karşılayarak gelişmesine katkı sağlaması amaçlı olarak yapılmıştır. Söz konusu imar planında yaklaşık 34 adet konut parseli ile  1 adet sosyal-kültürel ve dini tesis alanı yada yeteri kadar yeşil alan yer almaktadır.
 
 
İSAY2 Galeri