İl Özel İdaresi’nin  Valilik Meydanı’nda bulunan  eski, yıkılan sinema binası arsası yerine  yapılması düşünülen yeni bina  için  hazırlattırılan projelerle ilgili Valilik Abant toplantı salonunda sunum gerçekleştirildi.
 
Bolu Valisi Aydın Baruş başkanlığında, 2 Ocak 2017 pazartesi günü gerçekleştirilen sunumda, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nurhan Yılmaz ve basın mensupları  katıldı.
 
İl Özel İdaresi’nin isteği üzerine Mimar Uğur İlhan tarafından bir birinden değişik 8 proje hazırlandı.
 
Mimar Uğur İlhan tarafından yapılan sunumda, son yapılan imar değişiklikleri sonrası arsanın 685 m²’ye düştüğü ve 6 kat kullanım izni verildiği,  hazırlanan projelerde 17 araçlık otoparkın yer aldığı belirtildi.
 
Hazırlanan  4 projenin çatı katında üstü açık oturma alanlarının yer alması sebebi ile Bolu’nun hava koşullarının da dikkate alındığında,  o projelerin uygun olmayacağı  düşünülerek söz konusu  projelerden vazgeçilerek diğer  4 proje üzerinden çalışmaların devam etmesine karar verildi.
 
Arsa üzerine yapılmak istenen bina hakkında açıklamalarda bulunan Vali Aydın Baruş, “2013 yılında mevcut binanın depreme dayanıksız olması nedeniyle boşaltılmasına karar verilmiş, geçtiğimiz yılda yıkılmıştı. İlimize yakışır bir binaya sahip olmak için uğraşıyoruz. Alternatif çalışmalar yaptırdık. Kamuoyu araştırması yapacağız. Bolu’ya en iyisini kazandırmak istiyoruz” dedi.
 
Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, “2 yıldır bir fiil takip ettiğim bir çalışma. Bu bina Bolu’nun bir mülkü. Tüm kesimlere hitap etmesi gerekiyor. Hata yapmamalıyız” diye konuştu.
 
 
 
 
 
İSAY2 Galeri